Kłamliwy atak na meksykańską sieć hoteli POSADAS

 

Dążenie do uwolnienia kur niosek z klatek i wynikający z tego wzrost kosztów produkcji, a co za tym idzie, wzrost cen sprzedaży jaj nawet o kilkadziesiąt procent, powoduje, że ludność w wielu krajach nie akceptuje zmian proponowanych przez obrońców praw zwierząt.

Wiele znaczących globalnych producentów żywności, sieci handlowych i hotelowych złożyło publiczne przyrzeczenie, że w najbliższym czasie zaprzestanie kupowania jaj z klatkowego chowu kur. Ci, którzy nie zdecydowali się jeszcze na ogłoszenie takiego oświadczenia, stają się obiektem zdecydowanego i nieprzebierającego w środkach nacisku ze strony stowarzyszeń broniących praw zwierząt.

Ponieważ sieć meksykańskich hoteli PASADAS nie ogłosiła, że będzie kupowała jaja wyłącznie od kur z wolnego wybiegu, stała się obiektem kłamliwego ataku ze strony amerykańskiej organizacji Humane League. W internecie pojawiła się strona “POSADAS es cruel” (POSADAS jest okrutne) z video, na którym kury nioski są utrzymywane w brudnych klatkach i w ciemności, a hotelowe logo ocieka krwią.

Bieżący numer