Kanadyjscy producenci brojlerów dbają o środowisko i swoich pracowników
Firma konsultacyjna Grupa AGECO wykorzystując metodę Oceny Cyklu Życia (Life Cycle Assessment) przeprowadziła obszerne badania, których wyniki wskazują, że kanadyjski przemysł drobiarski (od wylęgu do przetwórstwa) ma najniższy wskaźnik emisji gazów cieplarnianych w porównaniu do średniej światowej. W okresie ostatnich czterdziestu lat wskaźnik ten dla produkcji brojlerów został obniżony w Kanadzie aż o 37%.
Stało się to możliwe dzięki zwiększeniu wydajności produkcyjnej ferm tuczu kurcząt brojlerów i znacznej poprawie wykorzystania paszy, zmniejszeniu zużycia wody w przemyśle o 45% oraz znacznemu wykorzystaniu energii z odnawialnych źródeł (62% ogółem zużywanej energii pochodzi z OZE).
Jednocześnie kanadyjscy producenci brojlerów zdołali całkowicie wyeliminować stosowanie w chowie kurcząt antybiotyków kategorii I (najbardziej ważne dla medycyny ludzkiej), a w okresie najbliższych trzech lat również antybiotyków kategorii II i III.
Pracownicy w kanadyjskich fermach otrzymują wynagrodzenie wyższe w porównaniu do średniej krajowej oraz różnego rodzaju bonusy (np. ubezpieczenie zdrowotne).