Bieżący numer

Tygodniowe ceny sprzedaży tuszki z kurcząt (65%) w Unii Europejskiej (w Euro za 100 kg)

Kraj21.03.202128.03.202104.04.202111.04.2021
Austria278,08278,62299,52286,88
Belgia0176,03171,540
Bułgaria154,52153,65148,17141,57
Cypr229,07229,07229,070
Czechy170,94169,16172,76174,61
Dania249,860231,810
Finlandia307,58307,33306,85307,56
Francja235235235235
Grecja0199,67199,83200,33
Hiszpania174,61174,61179,61179,61
Holandia1741741740
Irlandia214,85214,52214,52214,52
Łotwa148,03149,74149,7149,67
Malta218,5218,500
Niemcy28500285
Polska132,02134,21136,940
Portugalia188188188188
Rumunia147,96145,96143,47142,87
Słowacja186,27181,73180,51180,51
Słowenia208,91211,87199,93220,15
Szwecja261,28268,79277,86271,2
Węgry147,13144,51142,3148,13
Włochy217217220220
Średnio w UE166,49160,46161,59208,57
Na podstawie: źródło
Kolorem czerwonym ceny niższe od średniej w UE
Lokata wśród krajów Unii Europejskiej pod względem ubijanych kurcząt rocznie (2006 r.) wg „Executive Guide to World Poultry Trends”, Watt, 2008/09