Bieżący numer

Tygodniowe ceny sprzedaży tuszki z kurcząt (65%) w Unii Europejskiej (w Euro za 100 kg)

Kraj07.06.202014.06.202021.06.202028.06.2020
Austria271,15272,65265,89272,41
Belgia155155157158
Bułgaria143,02141,96138,8137,34
Cypr220,96220,96220,96220,96
Czechy204,3203,01207,82205,77
Dania233,13249,61255,650
Finlandia304,59304,1302,13304,43
Francja230230220220
Grecja190,3301920
Hiszpania133,1133,33133,33133,33
Holandia174000
Irlandia214,52214,52214,52214,85
Łotwa151,25148,02147,49147,4
Malta00221,250
Niemcy289289288288
Polska102,92115,94126,66116,6
Portugalia165180175170
Rumunia130,96132,35131,47131,74
Słowacja181,31185,58181,85186,17
Słowenia205,46201202,43207,19
Szwecja279,89248,07243,320
Węgry152,24143,77144,9143,78
Włochy165165182,50
Średnio w UE165,27196,69167,42191,65
Na podstawie: źródło
Kolorem czerwonym ceny niższe od średniej w UE
Lokata wśród krajów Unii Europejskiej pod względem ubijanych kurcząt rocznie (2006 r.) wg „Executive Guide to World Poultry Trends”, Watt, 2008/09