Bieżący numer

Tygodniowe ceny sprzedaży tuszki z kurcząt (65%) w Unii Europejskiej (w Euro za 100 kg)

Kraj23.08.202030.08.202006.09.202013.09.2020
Austria269,35269,89273,92270,59
Belgia155155158161
Bułgaria130,43142,07140,97134,64
Cypr228,99228,99228,99228,99
Czechy192193,05191,71186,36
Dania249,41233,36240,67288
Finlandia302,96302,99302,05302,98
Francja220220220220
Grecja00197,830
Hiszpania175,98175,98171,8165,14
Holandia17417400
Irlandia211,52211,52211,52209,85
Łotwa143,31147,87145,2139,59
Malta221,25000
Niemcy288288288288
Polska107,35118,53117,81113,06
Portugalia163163163163
Rumunia127,94127,05126,94127,23
Słowacja181,9185,12187,14195,84
Słowenia211,07205,34200,88202,29
Szwecja274,7254,22251,56278,32
Węgry128,91149,09147,44139,47
Włochy212,5207,5210215
Średnio w UE168,06197,74160,59201,47
Na podstawie: źródło
Kolorem czerwonym ceny niższe od średniej w UE
Lokata wśród krajów Unii Europejskiej pod względem ubijanych kurcząt rocznie (2006 r.) wg „Executive Guide to World Poultry Trends”, Watt, 2008/09