Bieżący numer

Tygodniowe ceny sprzedaży tuszki z kurcząt (65%) w Unii Europejskiej (w Euro za 100 kg)

Kraj11.03.201818.03.201825.03.201801.04.2018
Austria179,74179,30176,4
Belgia167167167167
Bułgaria163,89159,2160,58155,16
Cypr253,95253,95253,95253,95
Czechy195,85193,62194,88194,81
Dania257,4800247,09
Estonia000161
Finlandia267,47267,05269268,69
Francja230230230230
Grecja203,17203,17202,33202,33
Hiszpania158,93159,94159,37160,24
Holandia0176176176
Irlandia96,6296,6296,6596,66
Litwa000163,99
Łotwa0147,96149,94161,8
Malta000222,5
Niemcy271271271271
Polska138,63133,73126,650
Portugalia154,32147147147
Rumunia154,32154,2156,03156,96
Słowacja148,69145,1148,650
Słowenia205,99211,16218,32207,85
Szwecja222,86240,75240,2237,14
Węgry145,98143,95150,14153,18
Wielka Brytania000158,38
Włochy215207,5202,5202,5
Średnio w UE191,54185,15186,01190,48
Na podstawie: źródło
Kolorem czerwonym ceny niższe od średniej w UE
Lokata wśród krajów Unii Europejskiej pod względem ubijanych kurcząt rocznie (2006 r.) wg „Executive Guide to World Poultry Trends”, Watt, 2008/09