Bieżący numer

Tygodniowe ceny sprzedaży tuszki z kurcząt (65%) w Unii Europejskiej (w Euro za 100 kg)

Kraj19.01.202026.01.202002.02.202009.02.2020
Austria280,99273,02272,32279,84
Belgia164164163164
Bułgaria147,96156,99161,76159,07
Cypr255,51255,51255,51255,51
Czechy217,75218,59217,93221,16
Dania238,06228,56218,39239
Finlandia305,65305,81306,05306,25
Francja230230230230
Grecja201203200,50
Hiszpania164,23168,8177,94182,94
Holandia174174174174
Irlandia215,18214,85214,85214,85
Łotwa142,26147,03146,41150,51
Malta0223,75223,750
Niemcy289289289289
Polska118,78128,1121,74123,33
Portugalia168168178178
Rumunia143,32145,42145,44140,02
Słowacja176,03183,28181,81181,81
Słowenia207,76215,13215,22210,53
Szwecja241,89244,92244,160
Węgry154,39152,95150,97158,82
Włochy166,25171,25171,25171,25
Średnio w UE169,31179,31179,23201,49
Na podstawie: źródło
Kolorem czerwonym ceny niższe od średniej w UE
Lokata wśród krajów Unii Europejskiej pod względem ubijanych kurcząt rocznie (2006 r.) wg „Executive Guide to World Poultry Trends”, Watt, 2008/09