Bieżący numer

Tygodniowe ceny sprzedaży tuszki z kurcząt (65%) w Unii Europejskiej (w Euro za 100 kg)

Kraj14.04.201921.04.201905.05.201912.05.2019
Austria222,7234,51235,02240,8
Belgia170170170170
Bułgaria147,61154,81159,680
Cypr251,89251,89251,89251,89
Czechy215,34215,41213,22212,54
Dania241,27202,41226,65214,31
Finlandia298,52300,04300,25300,57
Francja230230230230
Grecja203,330201,330
Hiszpania149,11149,27151,69152,73
Holandia174174174174
Irlandia212,52212,52212,85212,85
Łotwa157,3160,03161,71159,84
Malta000225
Niemcy284284287287
Polska134,14128,63129,14129,32
Portugalia135138142147
Rumunia0148,06150,72151,52
Słowacja184,37184,37194,72174,86
Słowenia210,44211,12210,35209,14
Szwecja0232,72231,37222,05
Węgry155,1158,75145,2144,73
Wielka Brytania00176,220
Włochy207,5210210215
Średnio w UE199,21197,64175,58201,2
Na podstawie: źródło
Kolorem czerwonym ceny niższe od średniej w UE
Lokata wśród krajów Unii Europejskiej pod względem ubijanych kurcząt rocznie (2006 r.) wg „Executive Guide to World Poultry Trends”, Watt, 2008/09