Bieżący numer

Tygodniowe ceny sprzedaży tuszki z kurcząt (65%) w Unii Europejskiej (w Euro za 100 kg)

Kraj27.05.201803.06.201810.06.201817.06.2018
Austria223,78222,34226,230
Belgia174177177177
Bułgaria157,14151,32152,01161,37
Cypr251,16251,16251,16251,16
Czechy195,35194,92193,21195,59
Dania254,95238,96252,91251,42
Finlandia273,52273,54271,08270,66
Francja230230230230
Hiszpania165,67165,69165,84171,21
Holandia176000
Irlandia97,1297,1297,1297,12
Łotwa158,36154,6157,5157,94
Malta000222,5
Niemcy274274274274
Polska135,92138,67137,78135,93
Portugalia170170173178
Rumunia159,68159,63159,33160,01
Słowacja151,37156,12159,63156,51
Słowenia209,34204,99208,97210,95
Szwecja2340234,230
Węgry154,99151,49149,8148,68
Włochy212,5212,5212,5212,5
Średnio w UE193,28190,74194,17192,77
Na podstawie: źródło
Kolorem czerwonym ceny niższe od średniej w UE
Lokata wśród krajów Unii Europejskiej pod względem ubijanych kurcząt rocznie (2006 r.) wg „Executive Guide to World Poultry Trends”, Watt, 2008/09