Bieżący numer

Tygodniowe ceny sprzedaży tuszki z kurcząt (65%) w Unii Europejskiej (w Euro za 100 kg)

Kraj21.10.201828.10.201804.11.201811.11.2018
Austria224,16230,95230,5221,63
Belgia167163155154
Bułgaria144,72131,61146,46145,04
Cypr249,12249,12249,12249,45
Czechy204,21206,75206,97206,22
Dania241,94256,95258,01224,14
Finlandia270,07269,8270,48272,04
Francja230230230230
Hiszpania161,01159,94160,5158,47
Holandia176176176176
Irlandia96,9210,28210,28210,28
Łotwa156,19146,97139,63150,02
Niemcy282282282282
Polska116,97109,49121,62112,2
Portugalia147145135135
Rumunia153,93147,1149,26147,84
Słowacja167,56161,05163,27165,79
Słowenia213,36206,49213,4219,45
Szwecja242,11238,78238,780
Węgry0148,22154,98154,67
Włochy213,75213,75220222,5
Średnio w UE192,9194,44195,77191,84
Na podstawie: źródło
Kolorem czerwonym ceny niższe od średniej w UE
Lokata wśród krajów Unii Europejskiej pod względem ubijanych kurcząt rocznie (2006 r.) wg „Executive Guide to World Poultry Trends”, Watt, 2008/09