Bieżący numer

Tygodniowe ceny sprzedaży tuszki z kurcząt (65%) w Unii Europejskiej (w Euro za 100 kg)

Kraj01.11.202008.11.202015.11.202022.11.2020
Austria269,72269,32270,6272,78
Belgia124124132132
Bułgaria146,64144,83149,22138,09
Cypr230,030230,03230,03
Czechy183,45186,940190,48
Dania252,43217,67231,93237,89
Finlandia301,86300,98302,82302,7
Francja220220220220
Grecja196,33196194,50
Hiszpania145,69145,69143,13135,5
Holandia00174174
Irlandia210,51210,51210,51210,51
Łotwa140,84153,07127,81129,18
Niemcy287287287287
Polska100,9196,2891,8984,83
Portugalia155153150150
Rumunia125,34124,7126,14124,17
Słowacja174,32182,77183,57175,79
Słowenia213,25214,51214,27208,87
Szwecja240,48261,21246,86210,1
Węgry137,09139,2145,23144,01
Włochy2402352450
Średnio w UE157,5148,56156,79187,9
Na podstawie: źródło
Kolorem czerwonym ceny niższe od średniej w UE
Lokata wśród krajów Unii Europejskiej pod względem ubijanych kurcząt rocznie (2006 r.) wg „Executive Guide to World Poultry Trends”, Watt, 2008/09