Bieżący numer

Tygodniowe ceny sprzedaży tuszki z kurcząt (65%) w Unii Europejskiej (w Euro za 100 kg)

Kraj31.01.202107.02.202114.02.202121.02.2021
Austria273,14272,49260,35260,78
Belgia167173,78178,190
Bułgaria143,08137,84148,530
Cypr228,28228,82228,82228,82
Czechy170,89172,53171,06168,7
Dania214,83227,38242,85233,04
Finlandia306,22307,79308,7299,55
Francja220220230230
Grecja0194,51960
Hiszpania154,61154,61164,61164,61
Holandia174174174174
Irlandia211,85213,18213,18213,18
Łotwa143,73140,36145,61145,22
Niemcy285285285285
Polska126,33123,46131,530
Portugalia147147149150
Rumunia136,71150,3138,11140,9
Słowacja198,88178,86186,460
Słowenia226,48220,65235,46211,1
Szwecja269,65270,35275,15272,21
Węgry139,98140,55142,64141,22
Włochy197,5197,5213205
Średnio w UE159,04166,58200,83207,25
Na podstawie: źródło
Kolorem czerwonym ceny niższe od średniej w UE
Lokata wśród krajów Unii Europejskiej pod względem ubijanych kurcząt rocznie (2006 r.) wg „Executive Guide to World Poultry Trends”, Watt, 2008/09