Bieżący numer

Tygodniowe ceny sprzedaży tuszki z kurcząt (65%) w Unii Europejskiej (w Euro za 100 kg)

Kraj08.03.202015.03.202022.03.202029.03.2020
Austria272,94279,46281,25261,4
Belgia170170170152
Bułgaria150,49155,66161,02155,51
Cypr253,970253,97253,97
Czechy214,66214,04201,91199,99
Dania257,91242,91257,9245,78
Finlandia306,73304,92307,82306,44
Francja230230235230
Hiszpania184,03184,03184,03181,41
Holandia174174174174
Irlandia214,85214,85214,850
Łotwa146,76157,08161,87142,4
Malta002250
Niemcy289289289290
Polska132,06145,01130,81103,04
Portugalia165170193160
Rumunia151,55151,28155,54148,52
Słowacja180,72177,55190,24184,65
Słowenia212,78208,73213,32213,96
Szwecja249,38231,68247,550
Węgry148,9151,3145,2148,32
Włochy192,5205220222,5
Średnio w UE165,32156,02177,43198,63
Na podstawie: źródło
Kolorem czerwonym ceny niższe od średniej w UE
Lokata wśród krajów Unii Europejskiej pod względem ubijanych kurcząt rocznie (2006 r.) wg „Executive Guide to World Poultry Trends”, Watt, 2008/09