Bieżący numer

Tygodniowe ceny sprzedaży tuszki z kurcząt (65%) w Unii Europejskiej (w Euro za 100 kg)

Kraj16.06.201923.06.201930.06.201907.07.2019
Austria238,36242,94243,43244,46
Belgia170169166164
Bułgaria161,62151,83157,48157,3
Cypr251,89251,89251,89252,22
Czechy214,26219,49215,71212,82
Dania209,96239,06246,09212,89
Finlandia299,4300,03300,49300,36
Francja230230230230
Grecja00202,5203,17
Hiszpania167,86167,48166,71164,87
Holandia174174174174
Irlandia210,85213,65213,65213,65
Łotwa148,25152,26150,76153,19
Malta02252250
Niemcy288288288288
Polska127,18126,84130,34141,45
Portugalia158158157155
Rumunia154,36154,28153,87152,25
Słowacja183,89169,96191,72182,72
Słowenia206,82207,29205,61207,34
Szwecja228,74260,32242,67232,33
Węgry153,88151,41151,85121,36
Wielka Brytania0165,9100
Włochy210210216,25216,25
Średnio w UE199,4178,02180,04199,07
Na podstawie: źródło
Kolorem czerwonym ceny niższe od średniej w UE
Lokata wśród krajów Unii Europejskiej pod względem ubijanych kurcząt rocznie (2006 r.) wg „Executive Guide to World Poultry Trends”, Watt, 2008/09