Bieżący numer

Tygodniowe ceny sprzedaży tuszki z kurcząt (65%) w Unii Europejskiej (w Euro za 100 kg)

Kraj15.07.201822.07.201829.07.201805.08.2018
Austria229,31229,99228,94235,29
Belgia1800180180
Bułgaria0142,05159,72156,12
Cypr255,51251,02250,88250,88
Czechy195,27196,26196,34198,73
Dania250,32239,61239,57230,97
Estonia015900
Finlandia270,06269,91269,89270,73
Francja230230230230
Grecja200,83200,8300
Hiszpania174,73175,68176,780
Holandia017600
Irlandia96,8296,8297,3297,32
Litwa0168,8200
Łotwa159,73159,62156,54154,25
Malta0222,500
Niemcy277277277277
Polska142,52140,43141,37140,4
Portugalia165165167163
Rumunia159,69160165,64166,1
Słowacja161,24161,45161,3158,31
Słowenia211,05208,62209,26207,28
Szwecja232,07224,8233,73230,36
Węgry140,8151,03148,74152,48
Wielka Brytania0155,77155,680
Włochy186,25186,25191,25193,75
Średnio w UE195,91189,94192,24194,37
Na podstawie: źródło
Kolorem czerwonym ceny niższe od średniej w UE
Lokata wśród krajów Unii Europejskiej pod względem ubijanych kurcząt rocznie (2006 r.) wg „Executive Guide to World Poultry Trends”, Watt, 2008/09