Bieżący numer

Niemcy wprowadzają więcej dobrostanu na fermach drobiu

 

Realizowany w Niemczech od trzech lat pierwszy etap programu “Initiative Tierwohl” (Inicjatywa na Rzecz Dobrostanu Zwierząt) odniosł pełen sukces poprawiając w istotnym stopniu dobrostan ponad 492 mln kurcząt, kur i indyków.

Etap ten polegał na zmniejszeniu liczby kurcząt na jednostkę powierzchni kurnika oraz wprowadzeniu do kurników przedmiotów, które budząc zainteresowanie ptaków przeciwdziałały nudzie. Fermy uczestniczące w programie uzyskują odpowiedni certyfikat, potwierdzany corocznie przez audytorów.

Tysiące uczestniczących w programie ferm drobiarskich zamierza przejść do kolejnego trzyletniego etapu poprawy dobrostanu kurcząt, kur i indyków, który będzie polegał na dodatkowej ponadstandardowej kontroli środowiska i jakości wody do picia.

Christian Schmidt, minister rolnictwa w niemieckim rządzie, przedstawił na Międzynarodowych Targach Grüne Woche 2018 nowe logo, którym będą oznakowane produkty pochodzące z ferm spełniających warunki dobrostanu wg kryteriów “Initiative Tierwohl”.