Bieżący numer

Włoski potentat drobiarski Gruppo Veronesi planuje inwestować w Rosji

Włoski producent drobiarski Gruppo Veronesi zamierza zainwestować 11 mln € na terenie Rosji w budowę przedsiębiorstwa drobiarskiego, które powstanie w obwodzie Biełgorod. Będzie to pierwsze w pełni zintegrowane przedsięwzięcie drobiarskie zrealizowane przez włoskiego potentata poza granicami Włoch wspólnie z mniejszościowym rosyjskim udziałowcem przy silnym wsparciu włoskiej korporacji finansowej.

Nowe przedsiębiorstwo będzie skutecznie zaopatrywać rosyjski rynek w produkty drobiarskie, na które ciągle rośnie zapotrzebowanie wśród rosyjskich konsumentów.

Gruppo Veronesi jest czwartym (wspólnie z niemiecką Grupą PHW) pod względem wielkości producentem drobiu w UE (350 mln szt. ubijanych rocznie kurcząt brojlerów w 11 ubojniach). Posiada również cztery wylęgarnie i siedem wytwórni pasz (3,2 mln ton pasz wyprodukowanych w 2017 r., dziewiąte miejsce w UE pod względem ilości produkowanych pasz). Gruppo Veronesi eksportuje ok. 15% swojej produkcji.

Nowe przedsiębiorstwo drobiarskie będzie konkurowało na rosyjskim rynku z Holdingiem Cherkizovo Group, trzecim pod względem wielkości produkcji drobiu w UE oraz z firmą Prioskolye, jedenastym przedsiębiorstwem drobiarskim w UE.