Bieżący numer

Widziałem i teraz wiem, jak produkowane są jaja, kurczaki czy indyki

 

O wielu sprawach możemy mieć błędne wyobrażenie, jeśli nie do końca je rozumiemy, a zwykle trudniej coś zrozumieć, jeśli się tego nie zobaczy. W dużej mierze dotyczy to rolnictwa, w tym także produkcji drobiarskiej, o której krąży wśród klientów na całym świecie dużo błędnych informacji i szkodliwych mitów.

Z tego powodu brytyjscy rolnicy, w tym również producenci drobiu i jaj, organizując Niedzielę Otwartych Farm od 13 lat otwierają swoje farmy i gospodarstwa dla wszystkich, którzy chcą bezpośrednio poznać, jak prowadzi się chów kurcząt brojlerów czy kur niosek zarówno w dużych przemysłowych fermach, jak i w przydomowych gospodarstwach.

W organizację Otwartych Dni zaangażowane są zarówno Ministerstwo Rolnictwa, lokalne władze, instytuty badawcze, większe i mniejsze firmy, media społecznościowe, prasa, radio i tv, jak i organizacje propagujące zrównoważoną produkcję rolniczą i dbające o dobrostan zwierząt. W 2018 r. ponad 2 mln osób, często całymi rodzinami, odwiedziło rolników w całej Wielkiej Brytanii.

Niestety, ciągle jeszcze denerwują nas czyjeś błędne wyobrażenia o szkodliwości jaj czy mięsa drobiowego. Zamiast irytować się tym, starajmy się cierpliwie edukować i wyjaśniać wszelkie wątpliwości.