Bieżący numer

Amerykańscy producenci indyków z wizytą u polskiego hodowcy

 

Amerykańscy producenci indyków z Dakoty Płd., USA spotkali się z Dariuszem Bąkowskim, właścicielem ferm indyczych w Kruszy Podlotowej (woj. kujawsko-pomorskie), który dzięki wsparciu Hybrid Turkeys kilka lat temu miał okazję poznać producentów indyków z firmy Dakota Provisions w stanie Dakota Płd.

Dakota Provisions powstała w 2004 r. z inicjatywy 44 hodowców indyków, którzy wspólnym wysiłkiem zbudowali nowoczesny zakład przetwórstwa indyków w Huron, Dakota Płd. i produkują wysokiej jakości przetwory z mięsa indyczego.

Wizyta Kena Rutledge’a, prezesa zarządu Dakota Provisions, Johna Hott’a, członka zarządu DP oraz Jeffa Sveen’a, prezesa Narodowej Federacji Producentów Indyków w USA w Polsce służy wymianie doświadczeń i prezentacji różnych technologii chowu indyków i ich przetwórstwa.

Dzięki takim spotkaniom i wymianie wiedzy producenci indyków na całym świecie uzyskują większą efektywność ze swojej działalności – stwierdził Peter Gruhl, dyrektor globalny ds. serwisu i wsparcia klientów w Hybrid Turkeys, wchodzący w skład amerykańskiej grupy wizytującej polskich producentów indyków.