Bieżący numer

Technologia HatchCare także w Polsce

Kilka dni temu w zakładzie wylęgowym należącym do brytyjskiej firmy Annyalla Chicks po raz pierwszy na terenie Zjednoczonego Królestwa wylęgły się pisklęta brojlerowskie w technologii HatchCare, polegającej na podawaniu pisklętom bezpośrednio po ich wykluciu się świeżą wodę do picia i specjalną paszę oraz zapewnieniu odpowiedniego oświetlenia. Światło i dostęp do paszy pisklęta będą miały również podczas transportu na fermę.

Technologię HatchCare opracowała holenderska firma HatchTech, która zapewnia również komplet urządzeń do jej eksploatacji w warunkach przemysłowych oraz doradztwo i serwis techniczny. Można śmiało powiedzieć, że HatchCare jest w tej chwili najnowocześniejszą na świecie technologią lęgu piskląt brojlerowskich.

Tymczasem Kornel i Paulina Zylowie, przedstawiciele ModernHatch Sztuder & Wocka Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, jednej z największych firm produkujących jednodniowe pisklęta brojlerowskie w Polsce, podpisali 20 czerwca br. w trakcie Międzynarodowych Targów VIV w Utrechcie z Joostem ter Heeerdtem i Patrickiem van Maanenem, przedstawicielami HatchTech, porozumienie, w ramach którego HatchTech zainstaluje w zakładach wylęgowych ModernHatch pełną technologię lęgu piskląt w oparciu o technologię HatchCare. ModernHatch planuje produkować wg tej technologii ponad 135 mln piskląt rocznie.