Bieżący numer

Energia słoneczna w służbie produkcji drobiarskiej

 

Tajlandzki Charoen Pokhand Foods (CPF), jeden z największych producentów drobiu na świecie, podpisał 15-letni kontrakt z Gunkul Engineering Public Co Ltd. na instalację 120 tys. solarnych ogniw fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 40 MW na dachach należących do CPF budynków, w których prowadzona jest produkcja zwierzęca oraz przetwórstwo żywności. Instalacja będzie największą tego typu w Tajlandii.

Tym samym CPF realizuje politykę produkcji żywności przy ograniczonej emisji gazów cieplarnianych oraz większego wykorzystania odnawialnych źródeł energii, zgodnie z zaleceniami programu ochrony klimatu United Nations’ Sustainable Development Goals (SDGs).

Przedstawiciele Gunkul Engineering Public Co Ltd, która w ciągu 36 lat działalności zainstalowała ogniwa fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 300 MW, twierdzą, że zebrane doświadczenie przy instalacji i wykorzystaniu ogniw fotowoltaicznych na tak dużą skalę pozwoli przygotować w najbliższej przyszłości kolejne innowacyjne projekty i instalacje w przemyśle.