Bieżący numer

LDC zwiększa sprzedaż drobiu we Francji i na eksport

 

LDC, największy producent drobiu w UE, prowadzący swoją działalnośc na terenie Francji, Hiszpanii i Polski, zwiększył w 2017 r. o 5,5% sprzedaż drobiu we Francji i na rynki zagraniczne (wg sprawozdania finansowego na koniec lutego 2018 r.). Uzyskany wzrost sprzedaży to wynik przyjętej strategii rozwoju przez LDC polegającej na intensywnej promocji i sprzedaży własnej produkcji na rynku wewnętrznym skutecznie konkurującej z importem drobiu do Francji oraz niezwykle skutecznym eksporcie francuskiego drobiu na rynki zagraniczne.

Na przełomie maja i czerwca 2018 r. francuskie władze chcąc uchronić swoją produkcję drobiarską przed przejęciem przez MHP, ukraińskiego producenta drobiu, zgodziły się na to, żeby LDC wraz z saudyjskim konglomeratem żywnościowym AI - Munajem wykupił będącą w kłopotach finansowych grupę Doux.

W 2018-2019 LDC przejmie węgierską firmę drobiarską TRANZIT specjalizującą się w produkcji kaczek i gęsi. TRANZIT jest właścicielem 46 ferm, wylęgarni, dwóch ubojni i dwóch zakładów przetwórstwa, przy czym ponad 60% swojej produkcji sprzedaje na rynkach zagranicznych.