Bieżący numer

Najwięksi producenci pasz na świecie

 

Na świecie produkowanych jest ponad 1 mld ton mieszanek paszowych, przy czym ok. 44% światowej produkcji pasz jest przeznaczona dla drobiu. Najwięcej pasz produkuje się w Azji, następnie w Europie i Ameryce Północnej.

Dziesięciu największych producentów pasz na świecie to w kolejności Chiny, USA, Brazylia, Meksyk, Hiszpania, Indie, Rosja, Niemcy, Japonia i Francja (łącznie ok. 60% światowej produkcji).

Dziesięć największych firm paszowych na świecie wyprodukowało ponad 135 mln ton pasz. W pierwszej piątce znajdują się trzy firmy z Chin (CP Group – 28 mln ton, NewHope Group – 20 mln ton i Wen’s Food Group – 12 mln ton) i dwie firmy z USA (Cargill – 18 mln ton I Land O’Lakes – 14 mln ton). Na szóstym miejscu znajduje się brazylijski BRF (11 mln ton), a na siódmym trzecia firma z USA (Tyson Foods – 10 mln ton).

Dopiero ósme miejsce zajmuje firma z Europy – holenderska ForFarmers N.V. z produkcją 9,5 mln ton. Na dziewiątym znajduje się kolejna firma z Chin (East HopeGroup – 8 mln ton), a na dziesiątym japońska JA Zen-Noh (7,5 mln ton).